Hírek
2011. December 07. 13:05, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A Fitch még nem minősíti Magyarországot, megvárják az IMF tárgyalásokat
A Fitch nem tartja valószínűnek, hogy megváltoztatnák Magyarország adóskockázati besorolását, amíg nem áll rendelkezésre több információ az IMF-el folytatott tárgyalások kimeneteléről.
A hitelminősítő vezető elemzője azt mondta, 'Magyarország jövőre meglehetősen nagy kihívás elé néz adósságának külső refinanszírozási menetrendjével. Ezért egy IMF-es mentőhálónak kellően jelentősnek és nagynak kell lennie ahhoz, hogy képes legyen helyettesíteni a piacot'.
A Fitch a múlt hónapban tette negatív figyelőlistára a magyar államadósság minősítését, amely jelenleg a befektetésre ajánlott kategória alján, egy fokozattal a bóvli kategória fölött áll. Egyelőre csak a Moody's-nál van bóvli kategóriában a magyar államadósság. Utoljára 1996-ban volt a befektetésre nem ajánlott kategóriában Magyarország. Az új besoroláshoz továbbra is negatív kilátást tart érvényben a hitelminősítő. A Moody’s szerint nő a bizonytalanság azzal kapcsolatban, hogy Magyarország teljesíteni tudja-e a költségvetési konszolidáció és a közadósság-csökkentés középtávú célkitűzéseit. Emellett Magyarország 'egyre fogékonyabb az eseménykockázatokra'. A Moody’s szerint mindezek negatívan érintik a kormány pénzügyi erejét és csökkentik sokktűrő képességét.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai
Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.
2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.
2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben
A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
