Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2018. November 13. 07:38, kedd | Belföld
Forrás: mti

Adócsomagról szavaznak a képviselők

Adócsomagról szavaznak a képviselők

Az Országgyűlés ma szavaz a kormány legfrissebb adócsomagjáról, amely egyrészt megemelné az alanyi adómentesség határát, valamint kitolná az új lakások áfakedvezményét.

A Ház aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor, a magyar nyelv napjára történő emlékezéssel kezdődik.

A képviselők a napirend utáni felszólalásokat követően szavaznak a pénzügyminiszter adócsomagjáról, amely 8 millió forintról 12 millió forintra emelné az egyéni vállalkozások alanyi adómentességének értékhatárát, továbbá 2023 végéig meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos áfakulcs alkalmazását azon új lakóingatlanok értékesítésekor, amelyek idén november 1-én végleges építési engedéllyel rendelkeztek.

A parlament emellett határoz a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) jövő évi költségvetéséről, majd megemelheti a nemzetiségi pedagógusok pótlékát.

A szavazásokat követően nyolc előterjesztés általános vitáját bonyolítják le. Egyebek mellett terítékre kerülnek a kormány felsőoktatást, kutatás-fejlesztést és kulturális tárgyú javaslatait.

Az Országgyűlés szerdán és csütörtökön további összesen tizennyolc előterjesztés általános vitájával folytatja munkáját, majd november 19-én, hétfőn kérdésékkel és azonnali kérdésekkel zárja ülését.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik