Hírek
2012. Július 28. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Antioxidánssal a hasnyálmirigyrák ellen
Azoknak az embereknek, akik C és E vitaminban, ásványi szelénben és antioxidánsokban gazdag étrendet fogyasztanak, jóval kisebb esélyük van a hasnyálmirigyrák kialakulására, mint társaiknak - számol be a Fox News.
A tanulmányban részt vettek közül azoknak, akik mindhárom említett összetevőben gazdag étrendet tartottak, 67 százalékkal kevesebb volt az esélyük a hasnyálmirigyrák kialakulására a tíz éves vizsgálati időszak alatt, mint azon társaiknak, akik e három összetevőből csak minimális mennyiségűt vittek be szervezetükbe.A csökkent kockázat azzal magyarázható, hogy a C és E vitamin, a szelén, valamint az antioxidánsok kombinációja ellensúlyozza az oxigén-szabadgyökök felhalmozódását, amik károsíthatják a DNS-t.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 14:00, kedd | Életmód
A One Magyarország rendkívüli roaming kedvezményt biztosít ügyfeleinek a Közel-Keleten március 7-ig
Rendkívüli roaming kedvezményt biztosít február 28. és március 7. között ügyfeleinek a One Magyarország a Közel-Keleten - közölte a telekommunikációs vállalat hétfőn az MTI-vel.
2026. Március 02. 11:00, hétfő | Életmód
Áder János: egy magyar fejlesztés meg tudja oldani Afrika ívóvíz- és szennyvíztisztítási problémáját
A 21. század nagy kérdése, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű vizet tudjunk biztosítani a lakosságnak, az iparnak és a mezőgazdaságnak
2026. Március 02. 07:27, hétfő | Életmód
Iráni konfliktus - XIV. Leó pápa: a stabilitást és a békét nem lehet fegyverekkel felépíteni
2026. Február 28. 16:00, szombat | Életmód
Elindult a református templomokat és műemlékeket bemutató Református Digitális Épített Örökségtár
Elindult a Református Digitális Épített Örökségtár, az új, online adatbázis a református templomok és műemlékek bemutatását tűzte ki célul - közölték az örökségtár készítői pénteken az MTI-vel.
