Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2020. Január 09. 10:05, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: police.hu

Belekötött egy kisfiúba, majd megverte a szüleit és kocsit rongált

Belekötött egy kisfiúba, majd megverte a szüleit és kocsit rongált

Megütötte a kisfiú nevelőapját és édesanyját is a visszaeső fiatal férfi.

Vádat emelt az ügyészség egy 19 éves fiatallal szemben, aki Tatabányán először egy gyereket lökött meg, majd megütötte a gyerek nevelőapját, ezt követően a gyerek anyját is megütötte, megrúgta, sörösüveget dobott felé, és megrongálta a nő kocsiját is.

A férfi 2019. augusztus 26-án este Tatabányán, közterületen ittas állapotban belekötött egy a kerékpárját toló kisfiúba, és annak vállát lökdöste. Ekkor a gyermek nevelőapja felszólította, hogy hagyja abba. Erre a vádlott ököllel a homlokán megütötte a férfit, akinek a védelmére kelt a gyerek édesanyja. Ezt követően a vádlott a nőt előbb ököllel hasba ütötte, majd megrúgta, valamint egy sörösüveget is dobott felé, de azzal végül nem a nőt találta el, hanem a nő kocsiját. A vádlott ezután elfutott – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség közleményében.

A férfi és nő 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek.

A fiatal mindezt ráadásul felfegyverkezve elkövetett garázdaság, súlyos testi sértés bűntette miatt kapott felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt követte el.

Az ügyészség a vádiratban azt indítványozta, hogy amennyiben a vádlott az előkészítő ülésen beismeri bűncselekményt, és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, akkor őt a bíróság 8 hónap börtönben végrehajtandó szabadságvesztésre és 1 év közügyektől eltiltásra ítélje, valamint a súlyos testi sértés bűntette és garázdaság vétsége miatt kiszabott szabadságvesztés végrehajtását rendelje el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.