Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2019. Május 21. 10:57, kedd | Belföld
Forrás: mti

Délutántól ellenőrzi a beérkezett levélszavazatokat az NVI

Délutántól ellenőrzi a beérkezett levélszavazatokat az NVI

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) kedd délutántól ellenőrzi a beérkezett levélszavazatokat. Eddig 9107 levélszavazatot adtak le, ebből 2156-ot külképviseleteken, 6951-et pedig levélben juttattak vissza az NVI-hez.

A sem Magyarországon, sem más uniós országban lakcímmel nem rendelkező magyar választópolgárok levélben szavazhatnak az Európai Parlament magyar tagjainak választásán, amennyiben május 2-áig felvetették magukat a névjegyzékbe.

Az NVI-hez az első levélszavazatok a múlt héten szerdán érkeztek meg. A Kárpát-medencében lévő külképviseletekről - amennyiben a leadott levélszavazatok száma indokolja - a szavazás előtt legalább egyszer hazaszállítják az urnában lévő voksokat, hogy az NVI elvégezhesse az ellenőrzésüket.

A levélszavazatok feldolgozásának első lépéseként felbontják a külső, szállító borítékot, és az azonosító nyilatkozat tartalmát a levélben szavazók névjegyzéke alapján ellenőrzik, szükség esetén a polgárok személyi és lakcímadatait tartalmazó, illetve a magyar állampolgárságot igazoló okirat nyilvántartásában, valamint az állampolgársági ügyekben eljáró szerv megkeresése útján is.

Ha az azonosító nyilatkozaton feltüntetett adatok a levélben szavazók névjegyzékében, illetve nyilvántartásokban szereplő adatokkal megegyeznek, a szavazatot tartalmazó borítékot - felbontás nélkül - félreteszik. Ezt ugyanis csak a szavazás lezárulta után, vasárnap este hét órától lehet felnyitni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik