Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2016. November 23. 07:46, szerda | Külföld
Forrás: mti

Donald Trump békét akar teremteni a Közel-Keleten

Donald Trump békét akar teremteni a Közel-Keleten

A közel - keleti béke megteremtése mellett foglalt állást Donald Trump, az Egyesült Államok megválasztott elnöke. \"Én szeretnék az a politikus lenni, aki békét teremt Izrael és a palesztinok között\"

- jelentette ki kedden Trump, aki a The New York Times vezető ójségíróival találkozott.

A leendő elnök a manhattani Trump-toronyban fogadta a lap újságíróit, akiknek bel- és külpolitikai terveiről és várható döntéseiről egyaránt beszélt. Hangsúlyozta, hogy hatalmas sikernek tekintené, ha sikerülne neki békét teremtenie Izrael és a palesztinok között. Utalt arra is, hogy "nyitott" a párizsi klímaegyezmény megvizsgálására.

Donald Trump kampányában Jeruzsálem Izrael állam fővárosaként történő elismeréséről beszélt, amivel magára haragította és bizalmatlanná tette a palesztinokat. A párizsi klímaegyezményről pedig korábban azt hangoztatta, hogy megválasztása esetén felmondja azt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld

Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében

Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról

2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan

A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".

2026. Március 02. 10:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán új vezetése tárgyalni akar

Irán új vezetése tárgyalni akar - közölte Donald Trump amerikai elnök a The Atlantic című lapnak nyilatkozva vasárnap, és hozzátette, hogy ő ezt el is fogadta.