Hírek
2020. Február 11. 14:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Egyre több az influenzás
Tovább nőtt az influenzaszerű megbetegedések száma Magyarországon: múlt héten 30 ezer beteg fordult a háziorvosához, ami 71 százalékos növekedés az előző heti adatokhoz képest
– közölte Galgóczi Ágnes, az Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi főosztályának munkatársa kedden az M1-en.
A legtöbb beteg a fővárosban, Pest és Győr-Moson-Sopron megyében van – fűzte hozzá.
Hangsúlyozta: a megfékezés érdekében fontos, hogy aki felső légúti megbetegedés jeleit mutatja, ne menjen dolgozni, a beteg gyermekeket pedig ne vigyék iskolába. Védőoltást beadatni már késő, így jelenleg a legjobb megelőzés a kézmosás, kézfertőtlenítés.
Galgóczi Ágnes a koronavírussal kapcsolatban elmondta, hogy továbbra sincs magyar fertőzött, és a legfrissebb adatok szerint csökken a megbetegedések száma. Globálisan eddig 40 ezer esetet regisztráltak, ennek 99 százalékát Kínában, 30 ezret pedig a vírus gócpontjában, Vuhanban – fűzte hozzá, megjegyezve, hogy Európában még mindig kevesebb mint 50 fertőzöttet tartanak számon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek
2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett
Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik
