Hírek
2017. Április 28. 07:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Egyre többen jönnek Afrikából Európába
Folyamatosan nő az Afrikából Európába tartó migrációs nyomás - mondta Janik Szabolcs, a Migrációkutató Intézet munkatársa az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.
A kutató hangsúlyozta, a migrációs okokat csak hosszú távú tervekkel lehet kezelni, ezért fontos lenne már most lépéseket tenni ezen a téren. Szerinte ezek közé tartozhat a munkahelyek létrehozása, a politikai stabilitás támogatása és a szervezett bűnözői csoportok elleni hatékonyabb fellépés.
"Az a probléma, hogy ez nem megy a kibocsátó (...) térségek nélkül, vagyis Európa önmagában hiába szeretné e célokat elérni, egyedül képtelen lesz sikert felmutatni" - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek
2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett
Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik
