Hírek
2013. Február 25. 11:36, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Emléknap - MSZP: el nem évülő bűnöket követtek el az emberiesség ellen a kommunista diktatúrák idején
"A kommunista diktatúrák idején elkövetett emberiesség elleni bűnök nem csupán a nemzeti, de az egyetemes történelemnek is soha el nem évülő, a legsötétebb pillanatai közé tartoznak" - írta Mesterházy Attila a kommunizmus áldozatainak emléknapja alkalmából megfogalmazott közleményében.
A Magyar Szocialista Párt elnök-frakcióvezetője az MTI-hez hétfőn eljuttatott kommünikéjében jelezte, azokra emlékezünk ma, akiknek az életét a 20. század totalitárius rendszerei vették el vagy tették tönkre. Nem csak az emberi tragédiák, de az általuk okozott szenvedés mértéke is felbecsülhetetlen - fogalmazott, megjegyezve, hogy az áldozatok között a rendszer ellenségei mellett annak híveit is megtalálni.
Mesterházy Attila szerint az utókor nemzedékének nem feladata az ítélkezés, felelőssége viszont egy olyan társadalom megteremtése, amely amellett, hogy képes szembe nézni a múlt legsötétebb pillanataival, képes megvédeni magát a demokratikus jogállam ellen intézett támadásokkal szemben. "Azoktól is, akik 23 évvel a békés átalakulás után immár nem meghúzni, hanem elmosni próbálják a demokrácia és diktatúra közötti határt" - írta.
Az ellenzéki pártvezető hozzátette, az emléknap alkalmas annak újragondolására is, milyen eszmék és célok vezettek a diktatúra lebontásához, amelyek ma is útmutatóul szolgálnak.
Az MSZP elítél minden olyan cselekedetet, amely nézetei miatt bünteti az embereket, és hiszi, hogy Európában többé nem létezhet olyan ideológia, amely bárkit üldözhet származása, vallása, vagy éppen világnézeti meggyőződése okán - olvasható Mesterházy Attila közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
