Városlista
2025. július 21, hétfő - Dániel

Hírek

2025. Február 05. 07:45, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Energiaügyi Minisztérium: több mint 10 ezer kifizetésnél tart a Napenergia Plusz Program

Energiaügyi Minisztérium: több mint 10 ezer kifizetésnél tart a Napenergia Plusz Program

A Napenergia Plusz Programban nyertes családok száma mára meghaladta a 21 ezret és felüknek már utaltak is a támogatásból - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) kedden a Facebook oldalán.

A közleményben megjegyzik: a jövő a zöldenergiáé. Magyarország élenjáró szerepre tör a termelésében és a tárolásában az otthonokban, az ipartelepeken és a gépkocsikban. A kormány a futó programokban összesen 260 milliárd forinttal segíti ebben a háztartásokat és a vállalkozásokat.

A Napenergia Plusz Program a költségek kétharmadát átvállalva, ingatlanonként akár 5 millió forinttal ösztönzi a modern napelemes rendszerek telepítését. A családok január 15-éig jelentkezhettek a kiírásra, mostanáig 21 088 pályázónak ítéltek meg összesen 86,3 milliárd forintot. Az elbírálás a tervek szerint tavaszig lezárul - írták.

A tárca szerint jó ütemben haladnak a kifizetések is: eddig 10 552 utalás történt meg 22,1 milliárd összértékben. Az elkészült rendszerekben 33,2 megawatt beépített teljesítményű napelem és 53,7 megawattóra kapacitású energiatároló létesült. A beruházások növelik a támogatott családok önellátási képességét, csökkentik áramszámlájukat.

A kormány jelenleg is biztosít állami hozzájárulást háztartási naperőművek telepítéséhez, meglévők cseréjéhez, bővítéséhez a vidéki otthonfelújítási programban - tudatták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld

AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!

Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől

2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld

Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője

Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában

2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.