Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
Forrás: MTI

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

Azt írták: a vállalat a Dunántúl, Budapest és Pest vármegye áramhálózatát üzemelteti, ezekben a térségeken is jelentős károkat okozott a rendkívül erős hidegfront, amely helyenként 90–100 kilométer per órás széllökésekkel és nagy mennyiségű csapadékkal érkezett az országba.

A hibák száma rövid idő alatt gyorsan emelkedett, összesen 165 ezer ügyfélnél ment el hosszabb-rövidebb időre az áram – ismertették. Hozzátették: az E.ON megerősített készenléttel várta a viharos időjárást.

A vállalat hangsúlyozta, hogy a hibaelhárítás azonnal megkezdődött, ennek eredményeként 130 ezer ügyfélnél már hétfő este visszaállt a szolgáltatás. Kedd reggel 8 órára az ellátatlan ügyfelek száma 10 ezerre csökkent, többségük Pest vármegyei településeken él – tudatták.

Borítókép: A photo taken with a drone shows the new grid station of utilities company E.ON Hungaria Group on the day of its inauguration in Varpalota, 10 June 2025. (MTI/Tamas Vasvari)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.

2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld

A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula

A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.

2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését

A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.