Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2016. Szeptember 16. 11:27, péntek | Belföld
Forrás: mti

Ezrek nem használtak biztonsági övet az utakon a napokban

Ezrek nem használtak biztonsági övet az utakon a napokban

Majdnem 3500 közlekedési jogsértést tárt fel a rendőrség három nap alatt, a keddtől csütörtökig tartó országos akciója során - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon pénteken.

Azt írták, hogy a passzív biztonsági eszközök - a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszerek és a bukósisak - használatát ellenőrizték kiemelten.

A rendőrök 3452 alkalommal tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását, túlnyomórészt - 3033 esetben - a járművezető volt az, aki nem kapcsolta be az övét. A gyermekbiztonsági rendszert 25-en nem használták, míg 13-an bukósisak nélkül közlekedtek.

A hatóságok 26-szor intézkedtek közbiztonsági jellegű jogsértések - vagyon elleni, valamint kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények - gyanúja miatt, ebből 9-szer körözött személyt fogtak el - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik