Hírek
2013. Június 27. 18:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Fidesz: a gázvezeték-felújítás költségét állják a szolgáltatók!
Azt kéri a kormánytól a Fidesz rezsicsökkentésért felelős politikusa, hogy szülessen olyan jogszabály, amely rögzíti, hogy a szolgáltatóknak kell állniuk a gázvezeték-felújítási költségeket.
Németh Szilárd erről azután nyilatkozott az MTI-nek, hogy a csütörtöki Világgazdaságban megjelent hír szerint a Főgáz jelenleg 184 fővárosi társasházban (több mint 2500 lakásban) szünetelteti a szolgáltatást műszaki okok miatt, a lakástulajdonosok ugyanis nem újították fel a vezetékeket.
A fideszes politikus elmondta: az ügyben megkereste Tarlós István főpolgármestert, aki péntekre ígért neki választ. Németh Szilárd egyebek mellett arra kíváncsi, hogy ki, milyen jogszabály alapján és miért éppen az érintett házak esetében rendelte el a gázszolgáltatás szüneteltetését, mennyibe kerül egy ilyen javítás, kinek a tulajdona a felújítandó vezeték.
Ezzel egyidejűleg a kabinethez is kéréssel fordult a kormánypárti képviselő, kezdeményezve, hogy akár a szaktárcán, akár a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalon keresztül szülessen olyan jogszabály, amely rögzíti: ezeket a vezetékfelújítási költségeket a szolgáltatóknak kell állniuk, nem pedig a lakástulajdonosoknak.
E kiadásnak az árakban lévő rendszerhasználati díjban benne kell lennie - jegyezte meg. Németh Szilárd hangsúlyozta: a szolgáltatónak a lakásokba kell eljuttatnia a gázt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
