Hírek
2021. Október 07. 16:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Folyamatosan bővül Ausztrália és Magyarország gazdasági együttműködése
A nagy földrajzi távolság ellenére folyamatosan bővül a gazdasági együttműködés Magyarország és Ausztrália között - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.
Szijjártó Péter közölte: a kereskedelmi forgalom 49 százalékkal nőtt, a Mol sorra nyeri a kőolajkészletezésre vonatkozó tendereket, valamint hamarosan a magyar élelmiszeripari termékek exportja is megindulhat a kontinensre.
A bejegyzés szerint Szijjártó Péter szerdán Párizsban egyeztetett Dan Tehan ausztrál kereskedelmi miniszterrel.
Azt írta, Magyarország támogatja az Európai Unió és Ausztrália közötti szabadkereskedelmi megállapodás létrehozását, így "sajnálattal vettük tudomásul a megállapodásról szóló tárgyalások elhalasztását az ausztrál-francia konfliktus miatt".
"Emellett Magyarország szintén támogatta Ausztrália jelöltjének megválasztását az OECD főtitkári pozíciójára, és kiállásunk Mathias Cormann mellett kifejezetten jó döntésnek bizonyult" - tette hozzá.
Szijjártó Péter közölte, az EXIM Bank 800 millió dolláros hitelkeretet hozott létre a magyar vállalatok ausztrál piacon történő sikeres megjelenéséhez, a Sydneyben létesülő magyar képviselet pedig tovább segíti majd a magyar vállalatok céljainak elérését Ausztráliában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett
Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik
2026. Június 11. 08:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: rendkívüli forrásokat kapnak a kórházak a klímaberendezések javítására
2026. Június 11. 07:27, csütörtök | Belföld
Kapitány István: júniusban 500 milliárd forintos keretben megnyílnak az energetikai uniós pályázatok
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
