Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2016. Július 06. 07:29, szerda | Belföld
Forrás: mti

Generátorhiba miatt csökkentett teljesítménnyel üzemel az atomerőmű egyik blokkja

Generátorhiba miatt csökkentett teljesítménnyel üzemel az atomerőmű egyik blokkja

Meghibásodott kedden egy generátor a paksi atomerőmű 1. blokkjában, amely ezért csökkentett teljesítménnyel üzemel - közölte honlapján az atomerőmű és az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).

Az erőmű tájékoztatója szerint kedden, 12 óra 11 perckor 100 megawattot meghaladó teljesítménycsökkenés történt az 1. blokkban. Az esemény oka villamos berendezés meghibásodása.

Az OAH közleményében azt írta: egy generátornál észleltek problémát, amelynek feltárásához a hozzá tartozó turbinát leállították, így a blokk csökkentett teljesítménnyel, egy turbinával üzemel.

Az eset a védelmi rendszerek működését nem igényelte, a blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve, ez az üzemállapot időkorlátozás nélkül fenntartható, a javítás elvégezhető - hangsúlyozták. Az esemény a nukleáris biztonságot nem érintette - tették hozzá.

Címkék: atomerőmű, paks

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik