Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2015. Július 23. 07:03, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Gránátot talált egy fürdőző a Balatonban

Gránátot talált egy fürdőző a Balatonban

A tűzszerészek megsemmisítették a szerdán a Balatonban talált második világháborús gránátot - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel.

Várkonyi Melinda elmondta, hogy a tóban semmisítették meg a 3,7 centiméteres magyar gyártmányú páncéltörő gránátot Siófoknál.

A Petőfi sétány 1-3. számhoz közeli strandon egy fürdőző hozta ki a vízből az akkor még nem azonosított lövedéket. A vizsgálat idejére a környéket 100 méter sugarú körben lezárták. A korlátozás mintegy 300 strandolót érintett.

Címkék: balaton, gránát

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál