Hírek
2023. Január 12. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Karácsony Gergely Kijevbe érkezett Vitalij Klicsko meghívására
Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere Kijevbe érkezett Vitalij Klicsko, az ukrán főváros főpolgármesterének meghívására - közölte a főpolgármesteri hivatal szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint Karácsony Gergely Pozsony, Prága és Varsó városvezetőivel együtt érkezett hivatalos látogatásra a háború sújtotta Ukrajnába.
Hozzátették: a tervezett program szerint a visegrádi négyek főpolgármesterei Kijev főpolgármesterén kívül magasrangú ukrán tisztviselőkkel, Bucsa város polgármesterével, és vezető uniós diplomatákkal is találkoznak.
A kijevi látogatás célja annak áttekintése, hogy a V4-csoport fővárosai milyen infrastrukturális és humanitárius segítséget tudnak nyújtani az orosz háborús agressziótól szenvedő Kijev városának és az ukrán főváros polgárainak - derült ki a tájékoztatásból.
A kommüniké beszámolt arról is, hogy Karácsony Gergely a Kijev, Pozsony, Prága és Varsó városvezetőivel tartott nemzetközi sajtótájékoztatón szolidaritását fejezte az orosz agressziót elszenvedő ukrán néppel és Kijev lakosságával.
Karácsony Gergely - folytatták - beszédében úgy fogalmazott: "Budapest Ukrajna mellett áll. A magyar kormány nem azonos Magyarországgal. Bár a magyar kormány gyakran a háborús agresszor Putyin elnök érdekeinek megfelelően cselekszik, magyarok millió, köztük sok budapesti fejezi ki sokféleképpen a szolidaritását a megtámadott Ukrajnával, és utasítja el, hogy összemossák az agresszort az áldozattal".
A főpolgármester egyúttal azt hangoztatta: "miközben a magyar kormány a béke fontosságáról beszél, nem teszi hozzá azt, ami egyértelmű, és amit ma megerősíthettem ukrán tárgyalópartnereimnek: béke csak akkor lehetséges, ha az ukrán nép háborús erőfeszítései sikerre vezetnek, ha helyreáll Ukrajna területi szuverenitása és az orosz csapatok elhagyják Ukrajna területét".
Fotó: Karácsony Gergely - Facebook
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
