Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2018. Május 08. 10:13, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Két megyében tűzgyújtási tilalmat rendeltek el

Két megyében tűzgyújtási tilalmat rendeltek el

Tűzgyújtási tilalom lépett érvénybe kedden Bács-Kiskun és Csongrád megyében, mert az átlagosnál melegebb időjárás miatt már májusban megkezdődött a nyári erdőtűzszezon

- közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az MTI-vel. A közleményben azt írták, a tűzgyújtási tilalom idején tilos a tűzgyújtás a kijelölt tűzrakóhelyeken, valamint az erdők és fásítások határától számított kétszáz méteres körzetben lévő külterületi ingatlanokon. Az erdőben túrázók viszont az erdőtörvény alapján fokozott óvatossággal használhatnak gázégőfejet és zárt tűzterű sütő-, főző-, melegítőeszközt.

Hozzátették, a tilalom idején a két megyében lehetőleg a nem érintett belterületi ingatlanokon se rakjanak tábortüzet, mert a felszálló izzó parazsat a szél több száz méterre repítheti, hamuvá változtatva a környékbeli erdőket.

A Nébih arra kéri a lakosságot, hogy inkább elektromos grillsütőket használjanak, vagy ha szükséges, akkor minél kisebb tüzet gyújtsanak a kertjükben.

Kitértek arra is, hogy a dohányzók minden esetben használják a hamutartót, mert az eldobott cigarettacsikk percek alatt képes meggyújtani a kiszáradt aljnövényzetet.

Hangsúlyozták, hogy a magyarországi erdőtüzek 99 százaléka emberi mulasztás következménye, emellett a tűz sokszor a szomszédos területekről terjed át az erdőre, így mindenhol fontos az elővigyázatosság.

Az aktuális tűzgyújtási tilalomról, valamint a hasznos tudnivalókról a Nébih Firelife erdőtűz-megelőzési programjának honlapján, a www.erdotuz.hu oldalon lehet tájékozódni.

Címkék: tűz, tűzgyújtás, tilalom

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.