Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2019. Április 18. 13:28, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kicsi a kanyarójárvány esélye Magyarországon

Kicsi a kanyarójárvány esélye Magyarországon

A magas átoltottság miatt kicsi a kanyarójárvány esélye Magyarországon, de javasolt a védőoltás, ha valaki járvány sújtotta területre utazik – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön az MTI-vel.

A közleményben azt írták, Magyarországon 2019-ben 11 kanyaró megbetegedést állapítottak meg. A betegek döntő többsége külföldön fertőződött meg, illetve külföldi állampolgár.

A bejelentések a fővárosból, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Vas megyéből érkeztek. A szükséges intézkedésekről a területileg illetékes járási hivatal népegészségügyi feladatkörében eljáró munkatársai döntenek a járványügyi kivizsgálás után - tették hozzá.

A közlemény szerint Magyarországon az átoltottság évtizedek óta meghaladja a 98 százalékot. A kanyaró elleni kötelező védőoltást a hatályos jogszabálynak megfelelően két alkalommal – 15 hónapos és 11 éves korban – kell beadni – ismertették.

Kitértek arra is, Európa több országában – például Romániában, Ukrajnában és Szerbiában – az alacsony átoltottság miatt rendszeresen fordul elő kanyarójárvány, ezért az bárhonnan behurcolható.

Címkék: járvány, kanyaró

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.