Hírek
2024. Május 24. 09:45, péntek |
Kék hírek
Forrás: MTI
Közel 9000 doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát találtak egy bolgár furgonban
Közel kilencezer doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát és 20 liter ismeretlen eredetű alkoholos italt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy bolgár furgonban, amit az M43-as autópályán ellenőriztek.
A NAV azt közölte pénteken az MTI-vel, hogy a bolgár furgon a fuvarokmányok alapján függönyöket szállított, de a pénzügyőrök különféle márkájú cigarettákat találtak a jármű oldalfalaiban, majd az is kiderült, hogy a dobozok is csak részben voltak függönyökkel tele.
Összesen 8770 doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát és 20 liter ismeretlen eredetű alkoholterméket szállított illegálisan, amelyek értéke csaknem húszmillió forint - tették hozzá.
A pénzügyőrök a dohányterméket és az alkoholt lefoglalták, jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás miatt is eljárást indítottak; a férfi közel harmincmillió forint bírságra is számíthat - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 14:00, péntek | Kék hírek
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét - közölte Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön közleményben az MTI-vel.
2026. Április 16. 10:00, csütörtök | Kék hírek
Második világháborús légvédelmi repeszlőszerek kerültek elő Lepsényben
Második világháborús magyar légvédelmi repeszlőszerek és hozzájuk tartozó hüvelyek kerültek elő a Fejér vármegyei Lepsényben - közölte a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred a Facebook-oldalán szerdán.
2026. Április 14. 14:00, kedd | Kék hírek
A bíróság letartóztatta a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfit
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfi letartóztatását - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék hétfőn az MTI-t.
