Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2018. Április 02. 12:57, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kozma Imre: a húsvét az új, feltámadott életet jeleníti meg

Kozma Imre: a húsvét az új, feltámadott életet jeleníti meg

A húsvét az új, feltámadott életet jeleníti meg - mondta Kozma Imre, a Betegápoló Irgalmasrend magyarországi vezetője az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.

Jézus Krisztusban Isten legyőzhetetlen ereje jelenik meg. Amikor az ember találkozik az evangéliummal, és arra hittel válaszol, akkor feltámad benne Krisztus, és éli a feltámadott ember életét. Ezt próbáljuk megközelíteni húsvétkor - mondta Kozma Imre.

Húsvét ünnepe a hit Krisztusáról szól, nem a történelmi Jézusról. Amikor ennek a Krisztusnak az üzenetére valaki hittel válaszol, akkor az a feltámadás - jegyezte meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik