Hírek
2018. November 30. 13:18, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Lezuhant egy kisrepülőgép Sárvár közelében
Lezuhant egy motoros kisrepülőgép pénteken kora délután Sárvár és Rábapaty között, a pilóta kizuhant a gépből és meghalt – értesült az MTI hivatalosan egyelőre meg nem erősített forrásokból.
A gép szárnyából szivárog az üzemanyag, a tűzoltók a helyszínen dolgoznak, a területet a rendőrség lezárta, a baleseti helyszínelés megkezdődött.
Az MTI információja szerint a lezuhant gép elhunyt pilótája Vas megyei lakos, az eddigi adatok szerint egyedül utazott a gépen.
A helyszíni vizsgálat első adatai szerint a balesetet feltételezhetően az okozhatta, hogy a pilóta túl alacsonyan repült járművével, és nekiütközött egy villanyvezetéknek, amelyet el is szakított.
A gép Szombathelyről szállt fel, egy fordulót hajtott végre, amikor nekiütközött a vezetéknek, illetve egy villanyoszlopnak.
Az elszakított vezeték miatt jelenleg a környéken négyszáz háztartásban nincs áram.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai
Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.
2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.
2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben
A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
