Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2012. Március 10. 14:01, szombat | Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet

Maradhat a gázár?

Maradhat a gázár?

Csekély az esélye annak, hogy áprilisban emelkedjen a gáz lakossági ára – tudta meg a Magyar Nemzet.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) a lap gázáremeléssel kapcsolatos megkeresésére közölte: a januári, 4,2 százalékos tarifadrágulás fedezte az energiahordozók világpiaci ármozgását. A kormány változatlanul fontosnak tartja a rezsiköltségek kordában tartását, és mindent megtesz azért, hogy az energiaárak a lakosság teherviselő képességéhez illeszkedő módon és mértékben alakuljanak – idézi az NFM válaszát a Magyar Nemzet szombati száma.

Az idei év elején bevezetett minimális áremelést a fogyasztók zavartalan téli ellátása miatt kezdeményezte a tárca, mert – mint írják – 2011 végén a földgáz világpiaci árának alakulása és a forint árfolyamváltozása miatt a minisztérium megítélése szerint az ellátás biztonsága nem lett volna szavatolható a korábbi végfogyasztói árszint fenntartása mellett.

A lap emlékeztet rá, hogy a hazai szabályozott gáztarifa egyrészt az orosz hosszú távú szerződésalapján érkező fűtőanyag, másrészt pedig a nyugat felől bejövő piaci gáz árából áll össze. Utóbbiára a gazdasági válság 2008-as kezdete óta jóval alacsonyabb a kelet felől érkező földgáz díjánál.

Magyar Nemzet / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni