Hírek
2011. December 02. 08:08, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Íme a szárazság egyértelmű nyertese
A nyúl egyértelműen profitál a szélsőségesen száraz őszből.
Klaus Lachenmaier, a baden-württembergi tartományi vadászszövetség vadbiológusa szerint a felszínen élő nyúl számára annál jobb, minél szárazabb az ősz. A nedves időjárás ugyanis megviseli az állatot, legyengíti, így csökkenti a betegségekkel szembeni ellenállását. Ez alapján idén remek formában kezdhetik a telet a nyulak.
A többi vad számára is ideálisak a körülmények. A tölgyesek és bükkösök is remek állapotban vannak, így a szarvasok és vaddisznók a tölgy- és bükkmakkok révén vastag téli zsírréteget növeszthetnek a hideg ellen.
Bár időközben a talaj kőkeménnyé vált, amelyet például a vaddisznók kevésbé kedvelnek, elegendő táplálékot találnak a felszínen is, így nem kell a földet túrniuk.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
