Hírek
2012. December 16. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Még nem tudni, mi lesz a Gyulai Húskombináttal
Egyelőre nem tudni, hogy döntött-e, illetve mit döntött szerdai ülésén a kormány a Gyulai Húskombinát ügyében - írja a Békés Megyei Hírlap. A kérdésben a legfőbb irányadásnak Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár hétfőn tett nyilatkozatát lehet tekinteni. Lázár János akkor úgy fogalmazott, hogy a kabinet és az érintett önkormányzatok megmentik a gazdasági nehézséggel küzdő gyulai, pápai és kaposvári húsipari cégnél dolgozók munkahelyét.
Az érintett települések — Gyula, Pápa és Kaposvár — vezetői a hétfői egyeztetésen kérték a kabinet közreműködését a munkahelyek megmentésében, a kormány pedig vállalta, hogy mindhárom településen megadja a segítséget ahhoz, hogy a több száz munkahely - a beszállítókkal együtt több ezer ember megélhetése - garantált legyen - mondta Lázár János, kijelentve: „meg fogjuk menteni ezeket a munkahelyeket”.Az előzetes hírek szerint a kormány szerdai ülésén tárgyalt az ügyről, ám, hogy miként döntött, döntött-e a kabinet a kérdésben, arról egyelőre nem lehet többet tudni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
