Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2012. Április 03. 14:03, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Milliárdos telekadót kell fizetnie a Budapest Airport tulajdonosának

Milliárdos telekadót kell fizetnie a Budapest Airport tulajdonosának

Milliárdos összegű telekadót kell majd fizetnie a Liszt Ferenc-repülőtér tulajdonosának, ugyanis a parlament elfogadta a helyi adókról szóló törvény módosítását.

Az origo.hu hírportál két héttel ezelőtti írása alapján mivel a repülőterek túlnyomó többsége önkormányzati tulajdonban van, a közteher lényegében csak a budapesti Liszt Ferenc-repülőteret, pontosabban az azt üzemeltető Budapest Airport tulajdonosát, a német Hochtief csoportot sújtja majd.

A Budapest Airport azt közölte, hogy ezzel újabb pénzügyi terheket rónak a cégre, miközben a Malév csődje miatt a cég egyébként is a túléléséért küzd. Tavaly 675 millió forint telekadót fizetettek. A most elfogadott törvénymódosítás viszont rekordnagyságúra, 2,2 milliárd forintra emeli az évente fizetendő adót, ez a tavalyinak a 330 százaléka. A honatyák arról is döntöttek, hogy május közepétől nem kell építményadót fizetni a háziorvosi rendelők után, a temetők pedig telekadómentesek lesznek. A jogszabály biztosítja a háziorvosok, gyerekorvosok és fogorvosok számára, hogy ne kelljen építményadót fizetniük a rendelőjük után, amiben nem magánrendelésen fogadják a betegeket. A képviselők megszavazták azt a törvénymódosítást is, ami erősíti az adatvédelmi hatóság függetlenségét az uniós aggályok hatására.Az adóemelések és adókönnyítések május 15-én lépnek hatályba - írta az origo.hu.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál