Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2016. November 30. 10:17, szerda | Belföld
Forrás: mti

Nem lesz gáz: elég lesz bőven télre a földgáz

Nem lesz gáz: elég lesz bőven télre a földgáz

A téli időszakra Magyarország bőven elég földgázzal rendelkezik.

Télen a lakosság gázfogyasztása 2,33 milliárd köbméter, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) javaslatára kidolgozott új szabályozás révén viszont a fűtési szezon kezdetén 3,7 milliárd köbméter földgáz volt a magyar gáztárolókban, az országban 3,2 millió háztartás fogyaszt gázt - mondta a MEKH szóvivője az M1 aktuális csatornán szerdán.

Scherer Zsolt hozzátette: keletről, Ukrajna felől és nyugatról is folyamatosan érkezik az orosz eredetű gáz Magyarországra a vezetékrendszeren keresztül.

A szóvivő közölte: az új szabályozás szerint a tárolókban annak a gáznak a 60 százalékát kell elhelyezni, amennyit az elmúlt 10 év legnehezebb telén fogyasztott a lakosság.

Közölte, a hivatal számításai szerint ez 2 milliárd köbméter, és ehhez képest van még egy biztonsági tároló, amelyben közel 1 milliárd köbméter földgáz található.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik