Hírek
2022. Április 30. 09:56, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Rengeteg robbanóeszköz került elő egy családi ház kertjéből
Jelentős mennyiségű világháborús robbanóeszköz került elő egy kállói családi ház hátsó kertjében folyó építkezésen a napokban - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede szombaton a Facebook-oldalán.
A Nógrád megyei településen két napig tartott a tűzszerész-mentesítés. Az ennek során előkerült valamennyi veszélyes robbanótest második világháborús eredetű, német gyártmányú volt.
A helyszínen, fémkereső eszközök segítségével 240 darab 7,5 centiméteres repeszgránát és hüvely, valamint 3 centiméteres puskagránátot találtak. Ezek össztömege csaknem 700 kilogramm volt. Továbbá negyed mázsa robbanótest maradvány és 3 kilogrammnyi lőpor is előkerült - ismertették.
A katonák a lövedékeket és a veszélyes anyagokat a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították, ahol később megsemmisítik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett
Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik
2026. Június 11. 08:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: rendkívüli forrásokat kapnak a kórházak a klímaberendezések javítására
2026. Június 11. 07:27, csütörtök | Belföld
Kapitány István: júniusban 500 milliárd forintos keretben megnyílnak az energetikai uniós pályázatok
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
