Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2018. Október 19. 12:57, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Teltház várható a szállodákban a hosszú hétvégén

Teltház várható a magyar szállodákban az október 23-i ünnepi hosszú hétvégén, a Szállás.hu adatai szerint egyre inkább népszerűek a belföldi utazások a magyarok körében

- mondta Keresztes Nóra, a szállásközvetítő portál marketing menedzsere az M1 aktuális csatornán pénteken. A Szállás.hu elemzése szerint az idei október 23-i hétvégén Eger, Gyula és Hajdúszoboszló a legkedveltebb belföldi szálláshely.

Elmondta: a hosszú hétvégén a magyarok átlagosan 2-3 éjszakára foglaltak szállást, erre pedig átlagban 50 ezer forintot költenek. A foglalók ötöde SZÉP-kártyával fizet, és ők többet, körülbelül 80 ezer forintot fordítanak az utazásra.

A Szállás.hu ügyfeleinek több mint fele mobilról, és átlagosan három-négy hónappal az utazás előtt foglal szállást - tette hozzá.

A leggyakoribb külföldi úti célok a lengyelországi Zakopane, a csehországi Prága és az erdélyi Szováta, azonban talán az idő rövidsége miatt, a szállásfoglalók 80 százaléka belföldi úti célokat választott az ünnepi hétvégére - hangsúlyozta Keresztes Nóra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.

2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat

Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.