Hírek
2019. Január 24. 18:33, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tesztüzemben, de már lekérdezhető minden jármű adata
Még tart a tesztüzem, de már mindenki számára elérhető az úgynevezett járműszolgáltatási platform, amelyben a gépjárművek adatai ingyen lekérdezhetőek – közölte a Belügyminisztérium (BM) csütörtökön az MTI megkeresésére.
Korábban az M1 aktuális csatorna számolt be arról, hogy a BM egyesíti a különböző hivatalok gépjármű-nyilvántartási adatait. Ennek nyomán rendszám alapján megtudhatóak az autó műszaki adatai, például a kilométeróra állása, a jármű baleseti előélete, sőt, elérhetők az eredetiségvizsgálaton készült fényképek is. A rendszert az ügyfélkapun keresztül bárki, a jogcím igazolása és mennyiségi korlátozás nélkül igénybeveheti – hangzott el.
A BM az MTI-vel csütörtökön azt közölte: a rendszer tesztüzeme várhatóan január végéig tart. Azt írták: számos visszajelzés érkezik különféle csatornákon, amelyek elsősorban a szolgáltatás ingyenes igénybevételét és felhasználóbarát, kötetlen időbeniségét emelik ki. Az érdeklődés jelentős, a fejlesztők folyamatosan értékelik a javaslatokat, amelyek közül néhányat már meg is valósítottak – tették hozzá.
A szolgáltatás már most mindenki számára elérhető a https://szuf.magyarorszag.hu/szuf_fooldal honlapon a „Közigazgatás, jog”, „Adatigénylés a jármű szolgáltatási platformon” menüpont alatt – írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
