Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2017. Április 04. 16:25, kedd | Belföld
Forrás: mti

Tizenkilenc év után ítélték el a csecsemőgyilkos anyát

Tizenkilenc év után ítélték el a csecsemőgyilkos anyát

Két év fiatalkorúak börtönében letöltendő büntetésére ítélte a Székesfehérvári Törvényszék azt a nőt, aki - még fiatalkorúként - különös kegyetlenséggel megölte gyermekét 19 évvel ezelőtt.

A büntetés végrehajtását öt év próbaidőre felfüggesztették.

Az elsőfokú ítélet nem jogerős, ellene az ügyész súlyosbítást kérve fellebbezett, a vádlott és védője viszont tudomásul vette.

1997-ben az akkor 16 éves vádlott Székesfehérváron élt szüleivel, és egyedül nevelte egyéves gyermekét. A gyerek születése után nem sokkal a vádlott újból teherbe esett, de állapotát eltitkolta családja és környezete elől. 1998. szeptember 30-áról október 1-jére virradó éjjel életképes gyermeket szült lakóhelyén, majd a csecsemőt bántalmazta, és egy reklámtáskában egy utcai szemeteskonténerbe tette. A csecsemő holttestét másnap reggel fedezték fel.

2015-ben DNS-vizsgálat segítségével fogták el a feltételezett tettest, a nő ellen 2016 júliusában emeltek vádat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik