Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2018. Március 29. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Új híd épül az Ipolyon Magyarország és Szlovákia között

Új híd épül az Ipolyon Magyarország és Szlovákia között

Új híd épül az Ipolyon Ipolydamásd és a szlovákiai Helemba község között, a létesítmény alapkövét szerdán közösen helyezte el a magyar külgazdasági miniszter és a Szlovák Köztársaság gazdasági minisztere Ipolydamásdon.

Az ünnepélyes eseményen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kiemelte, hogy Magyarország és Szlovákia között a kapcsolat a múltban összetetten alakult, mára azonban olyan jó az együttműködés, amelyre korábban még sosem volt példa. Örvendetesnek nevezte, hogy sok nemzetközi kérdésben is hasonló álláspontot képvisel a két ország vezetése.

A miniszter hozzátette, hogy mindkét fél megítélése szerint mára a határok inkább a két ország összekötésére, mintsem szétválasztására szolgálnak. Ezt jelzi az új híd építése is, amelynek 2,1 milliárd forintos beruházására európai uniós keretből közösen pályáztak. Az 54 méter hosszúra tervezett híd 2020-ra készül el - tette hozzá.



Peter Ziga szlovák gazdasági miniszter szintén méltatta a két ország között mára kialakult kitűnő kapcsolatot. Az új hidak építése mellett hasznosnak nevezte a két ország elektromos vezetékrendszerének összekötésére tavaly aláírt megállapodást. Kiemelte a gázvezetékek összekötését is, amelyhez Bulgária és Románia is csatlakozott. A kétoldalú együttműködéseken kívül figyelemre méltónak nevezte a V4-ek közötti kapcsolatok kedvező alakulását is.

Érsek Árpád szlovák közlekedési miniszter a leendő új híd kapcsán kifejtette, a létesítmény hozzájárulhat a két ország közötti idegenforgalom, ezen belül a kerékpáros turizmus fellendüléséhez, de a kereskedelem és közlekedés alakulását is jótékonyan befolyásolhatja.

Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára emlékeztetett, hogy valaha 47 híd kötötte össze az Ipoly partjait, az 50-es évekre azonban számuk négyre csökkent. Most a két ország kormányának pozitív hozzáállása eredményeként további új hidak épülhetnek, amelyek nem csupán a régió, hanem a V4-ek gazdasági, kulturális kapcsolataira is élénkítően hathatnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld

Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának

Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.

2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld

Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében

Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében