Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2021. December 11. 17:03, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újabb bölcsődék újulhatnak meg az országban 1,5 milliárd forintból

Újabb bölcsődék újulhatnak meg az országban 1,5 milliárd forintból

A Pénzügyminisztérium (PM) jövőre is folytatja az országos bölcsődefejlesztési programot. A pályázat újabb fordulójában is önkormányzatok indulhatnak,

amelyek az általuk fenntartott bölcsődéket fejleszteni szeretnék, vagy új férőhelyeket alakítanának ki. Az újabb pályázati forduló keretösszege 1,5 milliárd forint - közölte a Pénzügyminisztérium az MTI-vel szombaton.

Azt írták, a kormány családbarát politikájában kiemelkedő szerepet kapnak a bölcsődei fejlesztések. Erre mutat rá, hogy a koronavírus okozta gazdasági válság idején is biztosítja a kormány a családi adókedvezmények, a bővülő családtámogatások, vagy az otthonteremtés támogatása mellett a folyamatosan bővülő bölcsődei férőhelyeket is. A kormány az elmúlt 10 évben 60 százalékkal növelte a bölcsődei férőhelyek számát. A bölcsődefejlesztési program újabb fordulója így pedig egy újabb lépés afelé, hogy a bölcsődei férőhelyek száma 2022-re elérje a 70 ezret - áll a közleményben.

A pályázat 2022-es fordulójában a támogatási összegek is emelkedtek: bölcsőde korszerűsítés vagy meglévő bölcsőde bővítése esetén 240 millió forintra, míg új bölcsőde kialakítása esetén legfeljebb 672 millió forintra pályázhatnak az önkormányzatok.

A programnak köszönhetően eddig 54 településen újulhattak meg a bölcsődék és minibölcsődék 5,5 milliárd forint kormányzati támogatásból. A pályázat elbírálása során továbbra is előnyt élvez az a pályázó, aki a bölcsőde létrehozását környezetbarát, gazdaságos és energiahatékonynak minősülő alternatív megoldással tervezi. A pályázatok benyújtási határideje 2022. december 30. - ismertette a PM.

A pályázat kiírása a kormany.hu portálon elérhető.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.