Hírek
2011. Július 28. 14:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: HírTV
Vasárnapi munkavégzés után jöhet a bérpótlék?
Bérpótlékot vezetne be a vasárnapi munkavégzésre a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A munka törvénykönyvének tervezett módosítása szerint a munkáltatóknak 50 százalékos juttatást kellene fizetniük a vasárnap, rendes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalóknak.
A bérpótlék a munkaszüneti napokon 100 százalék lenne. A szabályozás különösen a kiskereskedelmi üzletláncokat érintheti érzékenyen, a vállalkozók feltehetően mérlegelik majd a vasárnapi nyitva tartást is. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek
2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett
Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik
