Hírek
2016. Február 22. 10:12, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Veszélyes gyermekruhákat vont ki a forgalomból a fogyasztóvédelmi hatóság
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) ellenőrzése során 101-féle, csaknem 800 gyermekruháról derült ki, hogy a nem megfelelő húzózsinórok miatt súlyos kockázatot jelentenek a gyermekekre,
ezért a hatóság elrendelte a termékek kivonását a forgalomból. Az NFH hétfői közleménye szerint bevásárlóközpontokban, áruházláncokban, szaküzletekben, piacokon és egyéb kiskereskedelmi egységekben is ellenőriztek.
A mostani ellenőrzésen kifogásolt termékeken túl a hatóság munkatársai 72 féle, 358 olyan gyermekruhát is találtak, amelyek forgalmazását már korábban betiltották.
A szakemberek a vizsgálatot szabvány alapján végezték, amely a különböző korcsoportoknál megengedett húzózsinórok alkalmazását is szabályozza. A szabvány figyelembe veszi a gyermekek életkorát, a gyermekek korával és fejlettségével összefüggő szokásos viselkedésüket és tevékenységüket, valamint a baleseti statisztikákat is.
A húzózsinórok és a zsinórvégződések nem megfelelő kialakítása miatt a kifogásolt termékek használata során fennállhat a balesetveszély, a fojtás, illetve a szemsérülés kockázata. Több vizsgált ruhadarabnál a biztonsági hiányosságok halmozottan fordultak elő - ismertette a fogyasztóvédelmi hatóság.
Mivel a kifogásolt termékek súlyosan veszélyeztethetik a csecsemők és kisgyermekek egészségét, azok további forgalmazását a kormányhivatalok azonnali hatállyal megtiltották, és elrendelték forgalomból való kivonásukat, illetve visszahívásukat - közölte az NFH.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
